Av. Arabulucu Hakan YILDIRIMOĞLU (LLM) Yönetici Ortak
Ankara’da doğan Hakan Yıldırımoğlu, TED Ankara Koleji’ni takiben Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları alanında “Avrupa Birliği ve Türkiye’de Mukayeseli Grev Yasakları” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde "Türkiye'de Ticari Uyuşmazlıkların Arabuluculuk Yoluyla Çözülmesi" konulu doktora tezi çalışması devam etmektedir.

Yıldırımoğlu, meslek hayatına 1995 yılında stajyer avukat olarak adım attığı Koloğlu Hukuk Bürosu’ndan sonra; 1997-2003 yıllarında Ren Holding A.Ş.’de Hukuk Müşaviri-Endüstri İlişkileri ve Personel Müdürlüğü, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’de 2003-2007 yıllarında Endüstri İlişkileri Müdür Yardımcılığı, 2007-2010 yıllarında Endüstri İlişkileri Müdürlüğü, 2010-2012 yıllarında Koç Holding A.Ş. Endüstri İlişkileri Koordinatörlüğü, 2012-2017 yılları arasında ise MESS Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur.

10 farklı işkolunda (metal, bankacılık, tekstil, cam, kağıt, petrol ve kimya, maden, deniz taşımacılığı, gemi inşa, gıda) işçi sendikalarıyla işyeri/işletme/grup düzeyinde pek çok toplu sözleşme müzakeresi yürüten, çalıştığı kurumlar adına pek çok seminer ve toplantıya konuşmacı olarak iştirak eden Yıldırımoğlu’nun, iş hukuku ve endüstri ilişkileri konusunda çeşitli yazı ve makaleleri yayımlanmıştır.

Söz konusu görevleriyle eş zamanlı olarak; Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası Danışma Kurulu Üyeliği, Cam İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği ile Genel Sekreterliği, Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, MESS Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, SIBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Asgari Ücret Tespit Komisyonu Üyeliği, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Kurulu Üyeliği görevlerini deruhte etmiştir. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı arabulucular siciline kayıtlı olan Yıldırımoğlu'nun İstanbul Barosu, PERYÖN ve TED Mezunlar Derneği’ne de üyeliği bulunmaktadır.
İletişim Formu Bizimle iletişime geçmek için lütfen
formu eksiksiz doldurun.

Seba Ofis Bulvar Ayazağa Mah. Mimar Sinan Sok. No:21 C Blok 5. Kat D.40
Sarıyer - İstanbul 34396
Türkiye

Tel. : +90 212 356 17 00/01/02
+90 212 356 17 03
[email protected]

© 2017 Copyright Yıldırımoğlu Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu | All Rights Reserved

Hukuki Uyarı

Bu sitede paylaşılan bilgiler, Türkiye Barolar Birliği’nin meslek kuralları ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu uyarınca yalnızca bilgilendirme amaçlı olup,reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez. Sitede sunulan bilgilerden ve ziyaretçilerin bu internet sitesinde verilen bilgilere dayanarak gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul edilmemektedir.
Bu sitede paylaşılan bilgiler, büronun logosu ve sair veriler YILDIRIMOĞLU HUKUK VE ARABULUCULUK BÜROSU’na ait olup, büronun yazılı izni olmaksızın kullananlar hakkında yasal işlem yapılır. Bu siteyi ziyaret etmekle, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.