Hizmetlerimiz

Arabuluculuk Hizmetleri


6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu çerçevesinde tarafların üzerinde mutabık oldukları bağımsız ve tarafsız, Adalet Bakanlığı arabulucular siciline kayıtlı üçüncü bir kişi (arabulucu) nezdinde uyuşmazlığın müzakere edilerek çözümlenmeye çalışıldığı bir süreçtir.

Gerek mahkeme dışı gerekse mahkeme aşamasında, uyuşmazlığın tarafların da etkin katılımıyla arabuluculuk yöntemiyle çözülmesi mümkündür.

Uyuşmazlıkların kısa sürede ve ekonomik bir biçimde çözümlenmesine hizmet eden arabuluculuk süreci yargılamadan daha esnektir. Taraflar, yargılamada uyulması gereken prosedüre tabi olmadıkları için özel çözümler ve yaratıcı sonuçlar çerçevesinde uzlaşma sağlayabilirler. Mahkeme tek bir karar (red veya kabul) verebilecekken, arabuluculuk her bir tarafın memnuniyetini sağlayabilecek daha esnek çözüm seçenekleri sunar.

Tarafların her ikisinin de ortak talebi doğrultusunda gerçekleşen ve gizlilik ilkesine göre yürütülen bu süreçte taraflardan biri görüşmelere devam etmek istemez ise; arabuluculuk sona erse de, tarafların diğer hukuki yollara başvurma hakları daima saklıdır.

Tarafların arabuluculuk sürecinde hazırlayıp sundukları bilgi ve belgeler, tüm katılımcılar için sıkı surette gizliliğe tabidir. İleride olası bir mahkeme sürecinde delil olarak ileri sürülemeyeceği gibi taraflar arabulucudan tanıklık etmesini de isteyemezler. Bu sayede taraflar çekinmeden fikirlerini açıklayarak ortak bir çözüm arayabilirler.
İletişim Formu Bizimle iletişime geçmek için lütfen
formu eksiksiz doldurun.

Seba Ofis Bulvar Ayazağa Mah. Mimar Sinan Sok. No:21 C Blok 5. Kat D.40
Sarıyer - İstanbul 34396
Türkiye

Tel. : +90 212 356 17 00/01/02
+90 212 356 17 03
[email protected]

© 2017 Copyright Yıldırımoğlu Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu | All Rights Reserved

Hukuki Uyarı

Bu sitede paylaşılan bilgiler, Türkiye Barolar Birliği’nin meslek kuralları ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu uyarınca yalnızca bilgilendirme amaçlı olup,reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez. Sitede sunulan bilgilerden ve ziyaretçilerin bu internet sitesinde verilen bilgilere dayanarak gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul edilmemektedir.
Bu sitede paylaşılan bilgiler, büronun logosu ve sair veriler YILDIRIMOĞLU HUKUK VE ARABULUCULUK BÜROSU’na ait olup, büronun yazılı izni olmaksızın kullananlar hakkında yasal işlem yapılır. Bu siteyi ziyaret etmekle, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.